Kurtuluş Günü: 15 Temmuz


Bu ülke için, bu millet için, atılabilecek en uygun başlıklardan biri, ben öyle görüyorum. Bu bizim hak davamız. Kurtuluş Günü: 15 Temmuz!

Dün akşam saatlerinde önce “terör alarmı” diye irkildik. Sonrasında olayın daha vahim olduğu ortaya çıkmaya başlayınca, yapabileceklerimiz üzerinde düşündük..

Yurdun her yerinde olmuş gibi algılanması için ellerinden geleni yaptılar, fakat sadece Ankara ve İstanbul içinde yapmaya çalıştılar hain planlarını..

Tutmadı..

Belki tutmadı demek için henüz erken, zira “su uyur, düşman uyumaz” deriz hep..

Hayatımda ilk defa kendimi ölüme bu kadar hazır ve yakın hissettim. Talihsizlik, İstanbul’da veya Ankara’da değildim. Memleketim Gümüşhane’ye gelmiştim, hem de kısa bir süre evvel..

Talihsizlik diyorum, çünkü o tankların ve kurşunların karşısında durmayı o kadar çok istedim ki..

Kurtuluş Günü..

Olayın son saatlerine doğru her şeyin aslında anlaşılabilir bir yapıda olduğunu daha net idrak edebildik. Haçlı ordusu planını çok daha önceden zaten yapmış, harekete geçmeye başlamıştı..

Kurtuluş Günü: 15 Temmuz

Takvim yaprakları bile her şeyi özetler nitelikte..

Saatler ilerledikçe artık oturup beklemenin bir şeyi çözmeyeceğini anladık, kendimizi sokaklara attık. Her kesimden insan, her şehirde olduğu gibi, Gümüşhane’de de direniş ve destek sürüyordu..

Akla gelen birkaç soru var..

  • Efsane olarak tanıtılan Hakan Fidan ve Hulusi Akar neden bunca söylentiye rağmen istihbarat ve önlem almadı? Yoksa almalarına izin mi verilmedi, almak mı istemediler?
  • Günler evvelinden Uğur Dündar’ın “planlarımız var” açıklaması, Emre Uslu’nun “Temmuz 2016’da döneceğim” demesi, Meral Akşener’in “6 ay içinde başbakanım” demesi, ordudaki paralel yapılanma gibi etkenler neden gözardı edildi? Neden zamanında önlem alınmadı?
  • Olayın daha ilk saniyelerinde CIA’in “darbe” açıklaması ve sonrasında yabancı medyanın “darbe umuttur” açıklamalarından anlaşıldığı üzere, planlamanın çok önceden başlamış olması göz önünde bulundurulduğunda, neden bunlarla ilgili araştırma yapılmadı?
  • Bu hainler Cumburbaşkanı’nın otelini bombalarken -ki saniye farkıyla kurtuldu- istihbarat neyle meşguldü?
  • Kılıçtaroğlu ve HDP’lilerin ortak hareket ederek yurt dışına kaçma planları neden halen deşifre edilmedi? Bunları herkes bilirken, resmi açıklama neden yok?

Tüm bu soruların cevabı önümüzdeki kısa zaman zarfında verilmeli. Şahsi fikrimce, Hulusi Akar ve Hakan Fidan derhal görevden alınmalı..

Paralel ihanetçilerin tutuklanması sonucunda, terörle mücadelenin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi kaçınılmaz hale geldi, bu iyi kısmı..

Yalnız, unutulmaması gereken bir nokta daha var. Onu da şöyle özetleyeyim..

Kurtuluş Günü: 15 Temmuz

Kurtuluş Günü: 15 Temmuz

Daha yeni yaptığım bir konuşma. Yazık, köleliğe yazık, yediğiniz ekmeğe yazık..

Hiç kimse bana “masumlar da var darbecilerden” diye masal okumasın. Hepsinin idamını istiyorum, istiyoruz..

Can Dündar’ın karısının arkasında oynadığı suikast oyununa tiyatro diyemeyenler darbe girişimine tiyatro diyor ve de en komiği benzin istasyonlarından yiyecek stoğu yapıyor..

Kurtuluş Günü..

15 Temmuz askeri darbe girişimi, 17-25 Aralık tarihinde planlanan yargı darbe girişimine konu olan rüşvet, banka vb iddiaların ne kadar saçma ve mesnetsiz olduğunu da göstermiştir..

Gece ki sözde darbe girişiminden umarım ulusalcılar ve HDP liler gerekli dersleri almışlardır.

Bu halk ile şaka olmaz.

Bu güne kadar meydanlara inmediysek vakurluğumuzdandır.