Şarjınız çabuk bitiyorsa..


Yazımız en son 10 Aralık 2016 tarihinde güncellenmiş ve 2 defa okunmuş.

Şarjınız çabuk bitiyorsa bu haber sizi ilgilendiriyor olabilir. Bilim insanları, saniyeler içinde şarj olabilen esnek süper kondansatör geliştirildi. 
Şarjınız çabuk bitiyorsa..
Central Florida Üniversitesi’nden (UCF) araştırmacılar, saniyeler içinde şarj olabilen esnek süper kondansatör geliştirdiler. Şarjınız çabuk bitiyorsa..

Bu sayede 30,000 keze kadar performans etkilenmeden şarj olabilen bir sistem üretildi.Şarjınız çabuk bitiyorsa..
Doktora sonrası araştırmacı Nitin Choudhary, “Standart pilleri bu süper kondansatörlerledeğiştirirseniz cep telefonunuzu birkaç saniye içinde şarj edebilirsiniz ve hatta bir hafta şarj etmeniz gerekmez,” dedi.Şarjınız çabuk bitiyorsa..
UCF’deki NanoScience TeknolojiMerkezi’nde çalışarak (ve daha önceki süperkondansatör nanotel teknolojisinde çalışılmış ) araştırmacılar, geçiş metali dikalgonenitleri (TMD’ler) olarak adlandırılan ve yeni keşfedilen 2 boyutlu malzemelerin sadece birkaç atom kalınlığında 1 boyutlu nanotelleri kaplamak için uygulayabileceklerini kavradılar. Şarjınız çabuk bitiyorsa..Şarjınız çabuk bitiyorsa..

Öncelikle ardışık oksidasyon / kükürtleştirme (oksijen ve kükürtün kimyasal tepkimeleriyle üretilen alternatif katmanlar) kullanılarak tungsten disülfür ve tungsten trisülfit tabakaları kullanılarak yapılan bu TMD’ler, bu büyük nanotel ormanlarını kaplayarak etkili bir şekilde çoklu bir süper kapasitör dizisi oluşturdu. Şarjınız çabuk bitiyorsa..
UCF araştırmacılarına göre, diğer bilim adamları daha önce grafen ve diğer iki boyutlu malzemeleri kullanarak benzer bir etki elde etmeyi denediler, ancak burada başarı oranı sınırlıydı.Şarjınız çabuk bitiyorsa..
30,000 KEZ ŞARJ EDEBİLİRSİNİZ30.000 şarj / deşarj döngüsü olan yeni UCF cihazı, Case Western’in grafen / karbon nanotüp versiyonu gibi benzer esnek prototiplerden bir kaç kat daha verimli.Şarjınız çabuk bitiyorsa..

Ayrıca karşılaştırıldığında tipik bir Lityum-iyon pilin yalnızca 1,500 şarj / deşarj döngüsü var. Şarjınız çabuk bitiyorsa..
Tam şarjı sağlamak için birkaç saniye geçmesine rağmen, diğer taşınabilir güç teknolojilerine ihtiyacı ortadan kaldırabilir.Şarjınız çabuk bitiyorsa..

A Haber