Güzeldir Hayal Ederek Beklemek


Yazımız en son 9 Haziran 2014 tarihinde güncellenmiş ve 261 defa okunmuş.

Güzeldir, hayal edip gerçekleşeceğini umarak beklemek. Korkarsın öyle olmasa. Noktalama işaretlerini süzerek, imla kurallarına uyarak yazdıklarının ruhu olurdu, karmaşıklaşmış hayatın esiri olurdun aksi olsa..
 
Hiç terkedilmezsin örneğin hayal kurarken, aldatılmazsın. Hep iyidir, güzeldir sana gelen ve gelişi. Her zaman yanında hediyelerle gelir. Çocuksan oyuncak, gençsen bir kucak, yaşlandıysan bir ocak gibi..
 
Bakma öyle ‘çirkin’ dediklerine! En güzelidir senin hayalin, beklediğin. Sabahlara kadar konuştuğun o kadını ne çabuk unuttun? O da ‘seni seviyorum’ der miydi yalan olsa? Kendini şizofren sandığında yüzünde bir tebessüm oluşturduysa eğer, hayalini kurduğun şeyi beklemeye değer..
 
Bir kaç kilometre öteden eve gelene kadar aile kurabildiğin tek yerdir hayallerin. Bazen söylediğin ilk kelime, bazense söyleyebileceğini düşündüğün son cümledir. Candır, canla başla savaştırır. Uğruna savaşmaya değecek kadar güzeldir çünkü, hakettiğini düşündüklerin. Çoğu zaman haketmişsindir, çoğu zamansa umutsuz beklentilerdir sadece, ama senindir, senin kalmaya mahkum tutarsın beynindekileri. Öyle ya, sabah uyandığında ya lânet okursun, ya şükredersin, seçim senin. Öyle bir hayal kur ki, lânet okutmasın..
 
Diyeceğim o ki, güzeldir hayal ederek beklemek. Gerçek olduğunu varsaydığın şeylerle daha mutlusundur. Tadı tuzu kaçmış bir fincan çay deyip geçiştirirsin, ama o odur, senindir ve mutlu olmak zorundaysan o tek çaredir. Seversin, söversin, aşık olur ya da bezersin. Seçim senin…
 
Fatih M. BAŞARAN