Ne güzel aşık olmak sana..


Yazımız en son 29 Ağustos 2016 tarihinde güncellenmiş ve 256 defa okunmuş.

Bir bilsen, ah bir bilsen. Ne güzel aşık olmak sana..
Bir sabahına daha şahidim. Yarı ölümdür denen uykundan uyanışın ne kadar diriltiyor yaşadığını sananları, farkında mısın?
Sahillerde gezecek insanlar bugün, yaz sıcağıyla herkes serinleyecek bir rüzgar bekleyecek. Bense yanıbaşımda güneşe “sen de kimsin” dedirten en güzel tabiat olayına bakıyorum.
Yollarda yürüyecek insanlar, alışveriş yapacak kimi. Belki bugün bir çocuk dondurmasını düşürecek, belki biri en sevdiği şarkıyı dinleyecek. Hiç birini düşünecek kadar vaktim yok, kirpiklerini okşayabilmem için bana gülümsemeni beklemekle meşgulüm..
Derin bir nefes çekeceksin içine, bana “günaydın” demeden evvel günün doğduğunu teninden okuyacağım. Yemyeşil bahçeleri çöpe attıran kokunu ciğerlerime çekmek bana öyle büyük bir keyif verecek ki, anlatmaya çalışırken bile gülümsüyorum hani..
Bu sabah, sana en güzel yanlarını anlatacağım. Başladığım yere geri döneceğim her defasında, hiçbir güzelliğini bir diğerinden üstün tutamayacağım anlaşılan. Kendimle çelişmenin bu kadar güzel olduğunu bilebilir miydim ben?
Bir bilsen, ah bir bilsen. Ne güzel aşık olmak sana.. Ne güzel sana sarılabildiğim her sabahın bir karesini beynimin en ücra köşesinde saklayabilmek, ve kalp atışımı hissedebildiğinde o resmi gözlerinin derinliklerinden sana gülümseyerek gösterebilmek..
Dudaklarına konan kelebeklerin ömrü bin yıl belki, gülümseyişine kaç gökyüzü şahit olabilir ki?
Derin bir nefes alıyorum..
Anlatamadığımdan belki, belki de susmak işime geldiğinden, sarılıveriyorum..
Beni duyabildiğini biliyorum. Eminim sen, orada bir yerlerde hala gülümsüyorsun. İçimi acıtan şeyse, benim sana olduğundan daha çok ihtiyacın var bana..
Anlatabilirdim belki tüylerim ürpermese, buz kesmesem aniden. Hiç olmadığını, aslında hiç var olamadığını, seni tanıyamadığımı, sen diye birinin yaşamadığını bilmek zorunda kalmasam, sabaha kadar yazardım destansı mükemmelliğini.
Ben sana aşığım, ne güzel aşık olmak sana. Sen olmasan da, seni tanımamış olsam da;
Bir şizofren de sevebiliyor bu dünyada, nasılsa aşk aklı baştan alır ya..
Fatih M. BAŞARAN