TP-Link TD-864W Kablosuz (WiFi) Şifre Ayarları


Yazımız en son 26 Ağustos 2017 tarihinde güncellenmiş ve 494 defa okunmuş.

TP-Link TD-864W kablosuz (wifi) şiresini değiştirmeyi ve bağlantı sorunlarına dair çözümleri burada bulabilirsiniz.

Öncelikle modeme bağlı olan bir bilgisayar olması gerekiyor, bu kablolu ya da kablosuz olabilir. Kopmalar olmaması için kablolu bağlantı önerilir.

Bağlı olduğunuz bilgisayardan bir internet sayfası açıp adres satırını tamamen silip 192.168.1.1 yazıp enter a tıklayın.

Karşınıza gelecek kullanıcı adı ve şifre ile modem arayüzüne giriş yapın. Kullanıcı adı admin şifre ttnet ya da admin şeklindedir. Eğer böyle değilse daha önce belirlemişsinizdir, bunu hatırlamıyorsanız modemi reset atıp fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.

TP-Link TD-864W Kablosuz (WiFi) Şifre Ayarları

TP Link TD 864W Kablosuz (WiFi) Şifre Ayarları

Arayüz ekranından Kurulum seçeneğine tıklayarak WLAN kısmına tıklıyoruz.  Kablosuz ağ adını değiştirmek isterseniz eğer SSID yazan kısmı kullanabilirsiniz.

Kablosuzda bağlantı kopma ve hiç bağlantı kuramama sorunu için Kanal Numarası değerini 3 olarak değiştirebilirsiniz. Bu, etraftaki kablosuz modem sayısına ve mesafesine göre değişebilir. Ek olarak, Ağ İzolasyonu ve SGMP gibi değerleri aktif hale getirebilirsiniz.

TP Link TD 864W Kablosuz (WiFi) Şifre Ayarları

TP Link kablosuz şifre değiştirme işlemi için ise Şifreleme WPA2 Mixed seçeneğini alternatif olarak WPA-PSK olarak değiştirebilirsiniz. PSK anahtarı kısmından ise şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz en az 8 karakterden oluşacak şifre belirleyebilirsiniz.

TP Link TD 864W Kablosuz (WiFi) Şifre Ayarları

Bu şekilde kablosuz ayarlarınızda değişiklik yapıp şifreyi ve ağ adını nasıl değiştireceğini veya kablosuz bağlantı sorununu nasıl çözüme ulaştırabileceğimizi gördük.