TTNet TP-Link TD-864W Firmware (Yazılım) Güncellemesi


Yazımız en son 23 Nisan 2015 tarihinde güncellenmiş ve 4.1K defa okunmuş.

Hepimizin bildiği gibi, TTNet firmasının gönderdiği modemlerde çoğu zaman sıkıntı yaşanmakta. Öyle ki bu sıkıntı sadece kullanımda değil, firmaya özel üretim olduğu için modemlerin güncellemesi bile yapılamıyor. Kullandığım modem yine TTNet’in gönderdiği TP-Link TD-864W marka ve modeline sahip. Güncelleme isteği için mail gönderildiğinde gelen cevap ise aşağıdaki şekilde.

 

Dear customer,

Thank you very much for your valuable reply. The TD-864W is specially made for TTnet. We also have one device in our lab and I have tested wireless ping, it shows no problem.

However, I noticed the firmware in your shortcut is Built 131120, while the firmware on our device is the latest one, built 140108.

So maybe the latest firmware has already solved the problem. But it’s provided by TTnet and we don’t have the firmware. If you ask them for a new firmware they shouldn’t refuse.

Very sorry for the inconvenience caused again but the firmware is specially provided by TTnet. I am afraid you have to get a firmware from them to solve it.

Also, it may be caused by some other reasons, you can also try to reset the modem router and reconfigure all the values on the modem. If you know the concrete Internet information such as username, password ,VPI/VCI, connection type. You can have a try. If still the same, I am afraid it’s the firmware problem.

Best regards!

Yani kısacası, “kusura bakmayın çünkü firmaya özel ürettiğimiz modeller için desteği bizden değil onlardan almanız gerek” diyor. Biz de konuyla ilgili Sentim firmasına başvurduk ve gerekli güncellemeyi gönderdiler. Gelelim güncelleme adımlarına.

Dikkat: Eğer dosya linkine tıkladıktan sonra karmaşık bir sayfa açılırsa ve dosya inmezse, bağlantıya sağ tıklatarak (üye girişi yapmanız gerekir) Bağlantıyı Farklı Kaydet seçeneğini seçip dosyayı bu şekilde kaydedebilirsiniz.

1) Güncelleme dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirin. Dosya uzantısı .img olacaktır, bu yüzden resim görünümü sizi aldatmasın.

2) Modem arayüzüne girmek için, http://192.168.1.1 adresini kullanın ve giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifreniz, eğer değiştirmediyseniz admin ve ttnet şeklinde olacaktır.

3) Aşağıda görsellerde de açıklandığı gibi, üst menüden (1. Resim) önce Bakım menüsüne, daha sonra sol kısımdan Firmware Güncelleme kısmına tıklatın. Büyük boyutlarda görüntülemek için resimlerin üzerine tıklatmanız yeterli.

TTNet TP Link TD 864W Firmware (Yazılım) GüncellemesiTTNet TP Link TD 864W Firmware (Yazılım) Güncellemesi

4) Göreceğiniz Gözat tuşuna tıklatarak, indirdiğiniz dosyayı seçin ve butonuna tıklatın. Daha sonra ise (2. Resim) Yükle butonuna tıklatın. İşlem yaklaşık 2-3 dakika sürebilir. Bu süre zarfında modemi kesinlikle kapatmayın.

Tebrikler! Güncellemeyi başarıyla gerçekleştirdiniz.

Not: Anlatılan işlemler, TTNet TP-Link TD-864W modeli için geçerlidir. Doğru kullanıldığında güncelleme başarıyla tamamlanır. Hatalı kullanımdan doğacak zarardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.

Fatih M. BAŞARAN