Android cihazlarda veri kurtarma


Yazımız en son 4 Temmuz 2016 tarihinde güncellenmiş ve 374 defa okunmuş.

Android cihazlarda veri kurtarma

7-Data Android, Android cihazlarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz ve format atarak kaybettiğiniz resimleri, fotoğrafları, videoları, uygulamaları, e-postaları, word dosyalarını ve veri dosyalarını kurtarmak için tasarlanmış başarılı bir uygulamadır.

Android cihazınızı bilgisayara bağlayarak bağlantı kurulduktan sonra arama yaparak kaybettiğiniz dosyaları bulabilirsiniz. Daha sonra bulduğunuz kaybolmuş dosyaları kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, WAV ve WMA formatlı dosyaları bulmayı destekleyen uygulama basit ve bir o kadar kullanışlı.

Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi oldukça kolay tamamlayabileceğiniz uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

Ücretsiz versiyonu olmasına rağmen uygulama üzerinde herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Öncelikle BURAYA tıklayarak programı indirin.

Android cihazlarda veri kurtarma – Kullanım şekli

1- Android chazı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Android cihazlarda veri kurtarma

Programı kurduktan sonra ihtiyacınız olan ilk şey, kablo ile cihazınızı bağlamak. Bu işlemden önce  USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Bunu da cihazınızın bağlantı ayarlarından yapabilirsiniz. Cihazı bağladıktan sonra ekranınızda görünecek seçeneklerden “USB Veri Transferi” veya “USB Veri Depolama” seçeneğini seçin.

2- Kurtarılabilir dosyaları tarama

Android cihazlarda veri kurtarma

Bu aşamada verilerinizi kurtarmak için tarama yapacağınız kısmı (Dahili Bellek veya SDCart yani hafıza kartı) seçin. Daha sonra Next tuşuna basarak taramayı başlatın. Başlamadan önce kurtarmak istediğiniz dosya türlerini “Advanced Settings” tuşuyla seçebilirsiniz.

3- Kurtarmaya hazır dosyaları önizleme

Android cihazlarda veri kurtarma

Tarama sonrası, kurtarılabilir dosyaların bir listesini göreceksiniz. Kurtarma öncesi dosyaları önizlemek için “Thumbnail” tuşunu kullanabilirsiniz. Eğer belirli bir dosyayı arıyorsanız “Search” tuşunu kullanabilirsiniz.

Android cihazlarda veri kurtarma

4- Seçilen dosyaları kurtarma

Android cihazlarda veri kurtarma

Kurtarmak istediğiniz dosyalara karar verdikten sonra bunları seçip işaretleyin ve “Save” tuşuna tıklatın. Kurtarılan dosyaları kaydetmek istediğiniz klasörü seçin ve işlemi bitirin. Artık kurtarılan dosyaları seçtiğiniz klasörde bulabilirsiniz. Dilerseniz, bu dosyaları tekrar cihazınıza aktarıp kullanabilirsiniz.

Sorularınız mı var? Bana yazın.