Windows 10’da Tuhaf Güncelleme Hatası


Yazımız en son 27 Mayıs 2018 tarihinde güncellenmiş ve 251 defa okunmuş.

Widows 10’da tuhaf güncellem hatası, kullanıcıları bir hayli kızdırdı. 

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini yükleyenler masaüstünün kaybolmasıyla karşılaştı. Sorunu yaşayanlar, simgeler görünmez durumdayken, şu hata mesajıyla karşılaşıyorlar:

C:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\Desktop erişilemiyor

Sorunun kaynağı ise tam olarak belli değil. Tahminlere göre sorun, Avast’ın antivirüsünden kaynaklanıyor. Ancak bu sorunu yaşayan herkes Avast kullanmıyor. Avast ise The Register’a yaptığı açıklamada sorunu test ettiklerini ve bu tür bir sorunla karşılaşmadıklarını söylüyor. Sorun Microsoft tarafından da araştırılıyor.

Siz de böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız güncellemeyi geciktirebilirsiniz. Ancak bu durumda güncellemenin tüm sunduklarını kaçıracağınız için bunun çok ideal bir çözüm olduğunu söyleyemeyiz. Bir başka öneri ise Avast kullananların Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini yüklemeden önce Avast’ı kaldırmaları.

Değerlendirme

Şahsen bu tip bir hatayla karşılaşmadım. Kaspersky ve Bitdefender yazılımlarıyla uyuşmazlık sorunu yok. Avast’ı zaten önermiyorum. Eğer ne yaptığınızı bilenlerdenseniz, Antivirus kullanmanıza pek gerek olmaz. Fakat güncelleme yapacaksanız, yine de bu tür bir sorun yaşayabileceğinizi de göz önünde bulundurmakta fayda var.