Google Play Store durdu hatası ve çözümü


Yazımız en son 18 Haziran 2016 tarihinde güncellenmiş ve 4.6K defa okunmuş.

Google Play Store durdu hatası ve çözümü. Bu hata com.android.vending koduyla ortaya çıkmış ve google play store uygulaması (com.android.vending) beklenmeyen bir şekilde durdu şeklinde tanımlanmış.

Google Play Store durdu hatası ve çözümü.

Bugün Onur Kocaman isimli kullanıcımızdan gelen bir mail üzerine bu yazıyı yayımlama kararı aldık. Kullanıcımızın gönderdiği mail aşağıdaki şekilde:

Merhabalar,

Günlerdir araştırmalarım sonucu yüzlerce insanın mağdur olduğu bir konuyu kendi çabalarımla çözmüş bulunmaktayım ve size bu konu hakkında bilgi paylaşımında bulunmanız halinde bir çok insanın yardım alacağını bildirmek isterim. Kısacası bununla alakalı bir makale hazırlar iseniz bu sorun sahipleri için iyi olacaktır. Teşekkürler.

Sorun: google play store uygulaması (com.android.vending işlemi) beklenmedik
(Genelde Galaxy Ace 5830i lerde olan bir sorun. yada android sürümü düşük olan cihazlarda.)
Çözüm: Aslında sorunun ortaya çıkmasının sebebi telefonumuzun android marketi devamlı güncellemesi yani google play store devamlı güncellenir ama güncel sürümleri güncel sistemlere göredir ve galaxy ace gibi 3.6.2 gibi android sürümlerine uyumlu değildir. Çözüm ise çok basir Aşağıda ki link den android düşük sürüme uygun olan google play store yi basit bi şekilde indirip telefonumuza kurmak sorun tamamiyle çözülecektir.

Teşekkürler.

Kullanıcımızın bahsettiği Google Play Store uygulaması versiyonunu BURAYA tıkladığınızda indirebilirsiniz.

Konuyla ilgili detaylı baktığımda, bunun farklı varyasyonlarının da olduğunu gördüm. İzlenilebilecek yollar kullanıcımızın önerdiğine ek olarak aşağıdaki şekilde gelişebilir:

Google Play Store durdu hatası ve çözümü.

  1. Ayarlar > Uygulamalar yolu izlenerek Google Play Store bulunup, önbellek temizlenebilir, güncellemeler kaldırılabilir.
  2. Cihaz bu sorunu root sonucu yaşamış ise, saat ve tarih ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var.
  3. Cihazınıza Link2SD uygulamasını indirip Google Play Store uygulamasını sistem uygulaması olarak ayarlayın. Uygulamaya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlar sorununuzu çözmezse, yanıtı yine birlikte arayalım. Bana yazın.