LG Backup Servisi İle Yedek Alma


Yazımız en son 7 Mayıs 2015 tarihinde güncellenmiş ve 3K defa okunmuş.

Akıllı telefonlarımızla her gün onlarca fotoğraf çekiyor, video kaydediyor, paylaşımlar yapıyoruz. Hatta çoğumuz ‘müziksiz olmaz’ diyerek müziğe dair her şeyini yanında taşıyor, filmlerimizi bile telefonlarımızdan izliyoruz. Peki verilerimizin kaybolma veya silinme ihtimalini düşünüyor muyuz? Eğer LG marka bir akıllı telefona sahipseniz, bunu dert etmeniz gerekmeyecek. Çünkü özellikle G serisinden sonra LG Yedekleme Servisi (LG Backup Service) her şeyi sizin için yapıyor!

Hadi başlayalım

  1. Öncelikle, telefonumuzun Ayarlar bölümüne giriyoruz. Daha sonra Genel sekmesine geçerek, Yedekle & sıfırla opsiyonuyla devam edeceğiz. Sayfanın sonunda bulunan slayt gösterisinde adım adım izleyeceğiniz yollar mevcut.
  2. Karşımızdaki ekrandan LG Backup Hizmeti seçeneğine dokunuyoruz.
  3. Eğer elinizde aynı marka iki telefon varsa ve ikisi de NFC destekliyse, Kopyala & veri al seçeneğini kullanarak bir cihazdaki bilgileri diğer cihaza anlık aktarabilirsiniz. Kablosuz dosya transferi burada çok işinize yarayacak. Eğer daha sonra kullanmak üzere hafıza kartınıza sıkıştırılmış olarak yedekleme yapmak istiyorsanız, Yedekleme ve geri yükleme seçeneğine dokunun.
  4. Yedekleme yapmak için Yedekle seçeneğini, önceden yaptığımız yedeklemeyi geri yükleme için Yeniden dosya yükleme ve yönetme seçeneğini kullanıyoruz.
  5. Hedef depolama birimini seçiyoruz. İstersek yedek dosyamıza şifre koruması koyabiliyoruz.
  6. Yedekleyeceğimiz veri türlerini seçiyoruz (ayarlarımız, medya v.b)
  7. Son olarak Başlat tuşuna dokunun ve başlatın!

Aşağıdaki videodan işlemleri daha kolay yapabilecek şekilde öğrenebilirsiniz. Yedekleme dosyanız, cihaz belleğinde “LG Backup” klasöründe olacaktır. Bu klasörü tamamen kopyalayıp bilgisayarınıza aktarın. Daha sonra cihazınızı sıfırladıktan sonra aynı şekilde eski yerine kopyalayın ve aynı menüden geri yüklemeyi seçin.

Hepsi bu kadar! kolay gelsin..

Önemli Uyarı!
Yedekleme işleminden sonra, yedek dosyanızı mutlaka hafıza kartı veya bilgisayara taşıyın. Yedekleme yaptıktan sonra hemen sıfırlama/format işlemi yapmayın, yedekleriniz yok olur. İlgili yedek dosyasını, telefonunuzu USB ile bilgisayara bağladıktan sonra LGBackup klasörü içerisinde bulacaksınız.

Fatih M. BAŞARAN