LG G2 KitKat (4.4.2) Root Yapma


Yazımız en son 15 Temmuz 2016 tarihinde güncellenmiş ve 600 defa okunmuş.

LG G2 KitKat cihazınızı root yapma işlemiyle güçlendirmek istiyorsanız, burada gerekli anlatımlar mevcut..

Öncelikle bu işlemin telefonunuzu garantiden çıkaracağını bilmenizi isterim.

LG G2 KitKat root yapma..

1- Geliştirici seçeneklerini aktif edin.

Cihazın menüsünden Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri kısmına gelin, Yapım Numarası seçeneğine art arda 5-6 kere dokunun. Artık bir geliştiricisiniz uyarısını görmemiz gerekiyor. Geliştirici seçenekleri aktif olduğunda USB Hata ayıklama modunu açık hale getiriyoruz.

2- Dosyaları indirelim..

 

İndirdiğiniz LG Root Script dosyasını (.rar) masaüstünde bir klasöre çıkarın ve içindeki LG Root Script TR.bat dosyasını çalıştırın.

Karşınıza “Aygıt Bekleniyor” uyarısı çıktığında, cihazı USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Bu aşamada sizden izin isteyen bir ekran (cihazda) göreceksiniz, buna “her zaman izin ver” seçeneğini işaretleyerek tamam/evet deyin.

Sonrasında dosya yüklemesi yapılacak ve telefonunuz yeniden başlayarak kendini download moduna alacaktır.

Sonraki ekranda “bir tuşa basın” uyarısını gördüğünüzde, klavyeden herhangi bir tuşa basın. İşlem bittiğinde telefon kendiliğinden açılacaktır.

LG G2 KitKat root yapma..

Başarıyla tamamladınız!

Bu işlemlerden sonra cihaz rootlu olacaktır. Eğer “special command: enter, leave…..####” gibi bir uyarı görüyorsanız, işlemleri baştan deneyin. Tekrar aynı uyarıyı almanız durumunda cihazınız bu işlem için uygun değil demektir.

Cihaz açılışta sürekli LG logosunda kalıyor ve açılmıyorsa, brick olmuş olabilir, orijinal yazılım yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bunun için şuradaki yazımdan faydalanabilirsiniz.