LG G3 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Geldi!


Yazımız en son 7 Haziran 2016 tarihinde güncellenmiş ve 2.5K defa okunmuş.

Mart ayı itibariyle gelmesi planlanan ve duyurulan, fakat bir türlü kullanıcıya sunulmayan LG G3 Android 6.0 Türkiye güncellemesi geldi. Nihayet biz de sorunsuz ve orijinal (stock) Android 6.0 Marshmallow yükleyebileceğiz.

Daha evvel nasıl yükleneceğini anlatmıştım, fakat bir defa daha anlatmakta fayda var. ROM henüz OTA (cihaz üzerinden) dağıtılmadı, fakat LG PC Suite kullanarak veya aşağıdan gerekli yazılımı indirerek kullanabilirsiniz.

Bilgi
Bu yazılım tamamen orijinaldir. Garantinize zarar vermez ve sonraki güncellemeleri de alabilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarımıza LG G3 Android 6.0 için kullanacağımız birkaç dosya indireceğiz;

 

 

Eğer indirmelerde boş sayfa hatası alırsanız, BURAYA tıklayarak uyumlu indirme yöneticisini indirin.Artık yükleme işlemine başlayabiliriz.

Öncelikle telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarımıza bağlayalım. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir.

LG G3 Android 6.0 Marshmallow

  1. Adım:LG Flashtool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.

LG G3 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Geldi!

  1. Adım:“Select KDZ file”kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç”butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.

LG G3 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Geldi!

Şimdi bir seçim yapmalıyız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz temiz bir kurulum için CSE Flash’tır. CSE Flash ile tüm cihaz sıfırlanıp orjinal yükleme yapılacağından bunu kullanmanızı öneririz.

LG G3 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Geldi!

  1. Adım: Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK”butonuna tıklayın.

LG G3 Android 6.0 Türkiye Güncellemesi Geldi!

“OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarımızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool’dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Yeni işletim sisteminiz Android 6.0’ı  güle güle kullanın.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sorunun ekran görüntüsüyle beraber sorununuzu paylaşırsanız çözümü daha kolay olacaktır.

Sorularınız mı var? Bana yazın.