LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme


Yazımız en son 26 Mayıs 2015 tarihinde güncellenmiş ve 12.3K defa okunmuş.

Bu yazıda, root uyguladığınız için veya çeşitli nedenlerden ötürü orjinal yazılım (Stock ROM / Firmware) yüklemek istediğiniz LG G3 (D855-TR) telefonunuza, bu işlemin nasıl yapılacağına dair anlatımlar bulacaksınız.

Eğer Marshmallow yüklediyseniz ve tekrar geri dönmek istiyorsanız, bu yöntemle dönemezsiniz. Bunun yerine BURADAKİ yazımı inceleyin, zira 6.0 Marshmallow sürümünden sonra geriye dönmek tam bir işkence.

Bu işlemlerden sonra isterseniz telefonunuz sıfırlanacaktır. root yapmışsanız root silinecektir. Telefondaki numaralarınız silinecektir. Eğer uygulamalarınız. oyunlarınız varsa Titanium Backup (Root Gerektirir) gibi programlarla yedek alabilirsiniz.

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

Öneri:

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

Root Uyumlu Lollipop ROM'lar
LG Firmware sitesinden en uygun ROM kdz dosyasını indirmek için BURAYA tıklayın. Listede TURKEY başlığı altında ilgili dosyayı bulabilirsiniz. Root uyumlu olanlar v20I ve v20H versiyonlarıdır.
MTP Hatası Alıyorsanız:
MTP konusundaki ünlem işaretine gelince, Ayarlar > Genel > Uygulamalar > Tümü > MTPApp bulun, ön bellek ve verileri temizle (telefon PC’ye bağlı olmayacak bu sırada) sonra bilgisayara bağlayın.

Buradaki anlatım, Türkiye modeli olan D-855TR içindir. Farklı modellere uygulanamaz. Eğer yurtdışı veya kayıtsız bir cihaza sahipseniz dikkatli kullanmanız gerekir. Hatalı kullanımdan sorumlu değilim.

NOT: Telefonunuzun Bataryası %50 üzerinde olsun. Telefona yazılım yüklerken elinizde olmasın, bir yere bırakın, usb bağlantısı koparsa sorun çıkabilir. Telefon açılıncaya kadar işlem yapmayın, ilk açılış biraz uzun sürecektir. Sabırla bekleyiniz. Dosya indirmekte hata alıyorsanız, BURAYA tıklayarak gerekli programı indirin ve KDZ dosyalarını bu şekilde indirin.

oguzhanstar isimli kullanıcımızdan:
Kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir ekleme yapma gereği hissettim. Bu işlemleri yaparken internetinizi kesmeniz gerekiyor, aksi halde aynen söylediğiniz gibi ”bağlantı koptu” hatası alınacak ve hatalı yükleme yapılacak. 
selman.pelit isimli kullanıcımızdan:
Merhaba. Şunu eklemek istiyorum:
CloudyG3 Rom yüklü telefonuma anlattığınız yöntemle Marshmallow Stock Rom flaşlamaya çalışırken romu telefona yükleme aşamasında %4’te takılıp hata veriyordu. İşlemi Macbook bilgisayarımda kurulu olan sanal windows üzerinden yapıyordum ve Macbook bilgisayarımın usb girişleri usb3. Yabancı forumlarda işlemin usb2 bağlantısı üzerinden yapılması yönündeki yorumları okuyunca bir kenarda duran eski netbook’um ile denedim ve sıkıntı yaşamadan romu flaşlayabildim. Bilginize. 

1) Yazılım Seçelim

Aşağıdan, KitKat veya Lollipop yazılımlarını seçin ve kendinize uygun olanı indirin.

İsterseniz, telefonunuza özel tamamen orjinal olan LG yazılımını IMEI numaranızla yükleyebilirsiniz. Hemen BURAYA tıklayın ve açılacak sitede IMEI numaranızı (*#06# tuşlayınca gözükür) girerek orjinal ROM indirin.

Lollipop 5.0 & Marshmallow 6.0

 

 

2) Gerekli Sürücü ve Uygulamalar

Aşağıdaki Linklerden Gerekli Dosyaları indirelim ve bilgisayarımıza kuralım.

İndir: LG Flash Tool

İndir: LG G3 USB Sürücüsü

3) Ve başlıyoruz..

KDZ Dosyasını indirdiniz. Usb sürücüsünü kurdunuz. lg flash tool masaüstüne çıkardınız. şimdi “LGFlashTool2014.exe” Dosyasını çalıştıralım.

4) USB Kabloyu Bilgisayara Takın Telefonu Download Moda Alalın Ses Yükseltme Tuşuna Basılı Tutun ve USB Kablosunu Telefona bağlayın. Download Modu açılınca elinizi tuştan çekin. telefonu zemine bırakın.

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

5) Yukarıdaki resimde olduğu gibi Klasör Simgesine Tıklayalım.

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

6) Açılan Pencerede indirğiğimiz .kdz dosyasını seçip diyelim.

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

7) Yukardaki resimdeki ekrana geldiyseniz. Telefonu sıfırlamayacaksanız. “Normal Flash” Herşeyin silinmesini istiyorsanız “CSE Flash” Tıklayın.

8) Sonraki ekranda “Start” butonuna basın.

9) Sonraki ekranda önce “Different Country” ve ardından altındaki “Turkish” seçeneklerini seçin ve OK butonuna basın.

Yukardaki ekranda olduğu gibi işlemler sürer %100 Olunca telefon biraz daha kalır, bekleyin. Eğer bu ekran sırasında hata verirse “RETRY” butonuna tıklayın. Sonuç alamazsanız telefonu çıkarıp açıp kapatın ve bu işlemleri baştan yapın. LG sürücüsünü kurduğunuzdan emin olun.

LG G3 Stock (Orjinal) Firmware (Yazılım) Yükleme

Hepsi bu kadar. Daha fazla yardım mı lazım? Bana yazın.

Fatih M. BAŞARAN