LG G4 Pil Sorunu ve Çözümü


Yazımız en son 8 Kasım 2015 tarihinde güncellenmiş ve 855 defa okunmuş.

LG G4 Pil Sorunu ve çözümü burada.

LG Electronics‘in geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı ve hemen ardından satışa sunduğu G4 ile ilgili çok şey söyledik çok şey yazdık. LG G4‘ü oldukça beğendiğimiz için de birçok okuyucumuza telefonu önerdik; satın almalarına önayak olduk. LG G4 öncelikle farklı malzeme kalitesi ve mobil telefonlar arasındaki en iyi kamera donanımına sahip olmasıyla öne çıkan bir telefondu. f/1,8 diyafram aralığı, 16 megapiksel kamera sensörü ve ekran tarafındaki yenilikleri ile rakiplerinden ayrılmayı bildi. Manuel modda DSLR deneyimi yaşamanızı sağlayan G4, LG‘nin şimdiye kadar yaptığı en iyi telefon olma özelliği taşıyordu. Son dönemde kullanıcıların yaşadığı pil sorunları ise telefonun başarısını gölgeliyordu.

LG G4 Pil Sorunu ve Çözümü

Bu haberden sonra o kadar çok mail aldım ki bu yazıyı yazmak ve sizlere bu sorunu hem sebebini hem de çözümünü anlatmak durumunda kaldım. Yazdıklarınızdan okuduğum kadarıyla LG G4‘te yaşanan pil sorunu sonucunda telefonların ümitsizce servislere gönderen kullanıcılar, pil değişimi yapılsa bile sorunun devam etmesi yüzünden telefonlarından soğuyor ve telefonlarını değiştirme yolunu tercih ediyordu.

Birçok kullanıcı bu ekonomik şartlarda kendisini zorlayarak LG G4 alıyordu ve yeni aldıkları G4’leri günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyordu. Bunun tutulacak tarafı tabi ki yoktu ama biz LG G4 Pil Sorununa çözüm bulduk.

LG G4 Pil Sorununun Çözümü Nedir?

Ben okuyucularımıza bu dönemde şunu tavsiye ettim. G4‘lerine ait pilleri (en basit tabirle) şoklamaları ve bunu da pili en az 1 hafta boyunca 16 saat süreyle şarjdan çekmeden yapabileceklerini belirttim. Bunu yapan okuyucularımızın telefonları gerçek performansına kavuştu ve bu bağlamda yaşadıkları sorunlar çözülmüş oldu. Bu güne kadar bu konuda birçok mail aldım ve sorunun devam ettiğiyle ilgili kimse geri dönüş yapmadı…

Aşağıda mailimden aldığım bazı ekran görütülerini sizlerle paylaşıyorum mailler çok fazla olduğu için bir kısmını buraya ekleyebiliyorum.

LG G4 Pil Sorunu ve Çözümü

LG, G4‘ün pil tarafında bir hata yaptı bundan eminim ama bu hata kullanıcıların gideremeyeceği bir sorun değil. Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız pilinizi şoklayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

TeknolojiOku