LG G6 (H870) için yeni güncelleme yayınlandı!


Yazımız en son 20 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiş ve 217 defa okunmuş.

LG’nin, Şubat veya Mart ayları içerisinde LG G6 için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınlayacağı söyleniyordu. Biraz geç kalsa da, Oreo güncellemesi 30 Nisan itibariyle kullanıcılarla buluşmaya başlayacak. Ülkemizde bu tarih Mayıs ortalarına kadar uzayabilir.

LG G6 için yeni güncelleme neler getiriyor?

786 MB büyüklüğündeki V11K isimli güncelleme, sadece LG G6‘da yaşanan sorunları çözüyor. Yenilik içermeyen bu güncelleme ile Mart ayı Android güvenlik geliştirmeleri de sisteme ekleniyor. LG’nin rakipleri, Oreo güncellemesinin yanında düzenli olarak güncel Android güvenlik geliştirmelerini sunuyor.

LG G6 (H870) için yeni güncelleme yayınlandı!

 

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan resmi açıklamada G6 Oreo güncellemesinin 30 Nisanitibariyle dağıtılmaya başlanacağı belirtildi. Yani 30 Nisan akabinde G6 cihazları Oreo güncellemesini almaya başlayacak.

Elbette burada önemli olan nokta şu. Bu güncelleme ülkemizdeki cihazlara ne zaman gelecek? Her zamanki gibi LG yine güncellemeye kendi ülkesinden yani Güney Kore’den başlayacak. Güncellemenin tüm dünyadaki cihazlara ulaşmasının ise 1 haftayı bulacağı söyleniyor. Yani ülkemizdeki cihazlarda en geç Mayıs’ın ilk haftasında Oreo’ya güncellenecektir.

 

Kaynak: SDN / CNN Türk