Root olmadan internet erişimini kısıtlama


Yazımız en son 25 Haziran 2016 tarihinde güncellenmiş ve 276 defa okunmuş.

Telefonunuzda root olmadan internet erişimini kısıtlama işlemini anlatıyoruz. İstediğiniz uygulamaya interneti kullandırıp istemediğinize de kullandırmayabileceğiniz bir yol var.

Örneğin telefonumuzda çok sevdiğimiz ve her boş zamanımızda oynadığımız bir oyun var.Fakat oyunda can sıkıcı derecede reklamlar da mevcut.Bu reklamları engellemek için telefonun internetini kapatabilirsiniz ama bir yandan da Whatsapp’tan ya da diğer sosyal uyugulamalardan gelebilecek olan bildirimlerden mahrum kalmış olmamız gerek.

Ya da internetinizin kotası azaldı ve bazı uygulamaların arka planda gereksiz yere interneti harcamasını istemiyorsunuz.

İşte bu tür durumların önüne geçmek için yararlı olabileceğini düşündüğüm bir uygulama mevcut.Bu uygulama ile oyun olsun başka bir uygulama olsun hangisinin interneti kullanıp hangisinin kullanmayacağına karar verebilirsiniz.Firewall root dahi gerektirmeyen ve bu tür amaçlar için geliştirilmiş bir uygulama.Bu anlamda bu ihtiyacı karşılayabilecek bir uygulama.

tiyacı karşılayabilecek bir uygulama.

Root olmadan internet erişimini kısıtlama

Buraya tıklayarak uygulamayı indirip telefonunuza kurduktan sonra uygulamayı açın.

  1. Giriş ekranındaki ‘Başlat’ butonuna tıklayın.
  2. Bu işlemden sonra uygulama önceden ayarlandığı gibi internetinizi tamamen kapatır.
  3. Daha sonra ‘Askıdaki Erişimler’ sekmesine gelip buradan internetinizi kullanmasına izin vermek istedğiniz uygulamaları ayarlayabilirsiniz.