Sahte Akıllı Telefon Nasıl Anlaşılır?


Yazımız en son 2 Mayıs 2015 tarihinde güncellenmiş ve 439 defa okunmuş.

Android’in açık kaynak kodlu yapısı nedeniyle klon veya sahte telefon tartışması bitmek bilmiyor. Profesyonel kopyaları da normal bir kullanıcının anlaması pek mümkün olmuyor. Peki akıllı telefonunuz sahteyse nasıl anlarız?

Açık kaynak kodlu yapısı sebebiyle Android işletim sistemini merdiven altı üretici olarak tabir edebileceğimiz kopya telefon üreticileri de kullanabiliyor. Popüler telefonların görünümünü bire bir kopyalayabilen bu şirketler, yazılım arayüzünü de aynen kopyalayabiliyor. Hal böyle olunca kullandığımız telefonların gerçek mi yoksa sahtemi olduğunu anlamak güçleşiyor.

Sahte Akıllı Telefon Nasıl Anlaşılır?

Performans testlerinden tanıtığımız AnTuTu, bunun için bir uygulama geliştirdi. AnTuTu Officer adlı uygulama sayesinde cihazınızın sahte olup olmadığını kesin olarak öğrenebiliyorsunuz.

Google Play‘de yerini alan AnTuTu Officer‘ı akıllı telefonunuza indirip y.antutu.com sitesinde bulunan QR kodu uygulamayı açıp okuttuğunuzda Android’li akıllı telefonunuzun kesin olarak klon yada gerçek olduğunu size söylüyor.

Özellikle çok satılan Android’li akıllı telefon kullanıcıların bu testi yapmasında fayda olduğunu düşünüyoruz.

Herkesicinteknoloji