Samsung Galaxy A8 Root Yapma


Yazımız en son 26 Ocak 2016 tarihinde güncellenmiş ve 1.4K defa okunmuş.

Bu kılavuzda, Odin ile Nasıl güvenle Samsung Galaxy A8 Root yapılır bunu öğreneceksiniz. Rehberimiz tamamen test edildi ve çalışıyor. Bu rehber için bir Windows bilgisayara ihtiyacınız olacak. İşte Samsung Galaxy A8 Root Yapma rehberimiz.

LÜTFEN DİKKAT
Eğer cihazınızın yazılımını son 1-2 ay içerisinde güncellediyseniz, buradaki anlatım bir ihtimal başarısız olabilir. Durum buysa, BURADAKİ programı kurun ve one click root ile deneyin.

Bir Samsung Galaxy A8 cihazınız varsa ve cihazınızda root erişimi almak istiyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. Bu kılavuz çok basit ve kolaydır. Sadece Root Samsung Galaxy A8 Odin ve SpaceX ile otomatik root yapabileceksiniz.

Root yapmadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Root yapmak cihazı garanti kapsamından çıkarır
  • Root sonrası cihazınızı özelleştirebilirsiniz
  • İstediğiniz zaman Root kaldırıp orjinaline döndürmek mümkün
  • İşlemci hızınızı Root sayesinde yükseltebilirsiniz

Önemli:

Cihazınız için Root işlemine başlamadan önce, piliniz en az %80 dolulukta olmalı. Ne olur ne olmaz diye aşağıda orijinal Türkiye yazılım linkini de verdim.

TÜRKİYE YAZILIMI

Samsung Galaxy A8 root yapma: Odin kullanımı

İndirmeniz gerekenler:

 

 

İPUCU
Cihaz herhangi bir durumda takılı kalır veya tepki vermezse, cihazı yeniden başlatmak için Güç düğmesine ve Ses kısma düğmesine eş zamanlı olarak 7 saniyeden uzun süreyle basılı tutun.

İndirdiğiniz kernel dosyasını Odin ile cihaza flash edeceğiz.

Samsung Galaxy A8 Root Yapma

1) Odin ve SpaceX kernel dosyalarını yukarıdaki bağlantılardan indirin.

2) Galaxy A8 sürücülerini buradan indirip yükleyin. Eğer zaten yüklemişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

3) Odin dosyalarını klasöre çıkarın (winrar ile). Odin3 v3.10.6.exe dosyasını görmeniz gerekir (Diğer dosyalara gizli olabilir).

4) Eğer bağladıysanız, cihazın bilgisayar bağlantısını kesin.

5) Cihazınızı Download modunda başlatın:

Cihazı kapatın ve 10 saniye kadar bekleyin.
Uyarı ekranını görene kadar şu üç tuşa basın ve basılı tutun: Güç + Home + Ses kısma
Ses açma tuşuna basın ve download moduna geçin.

6) Odin yazılımını aşağıdaki resimde görülen şekilde çalıştırın. Dikkatli olun, herhangi bir soruna yol açabilecek adımlardan kaçının.

Samsung Galaxy A8 Root Yapma

7) Şimdi cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın. Odin programı cihazınızı tanımış olacaktır, bu mecburi. Program cihazı tanıdığında, sol alttaki kutuda Added!! yazısını görürsünüz.

  • Bu mesajı görmeden ve program cihazınızı tanımadan sonraki adımlara geçmeyin.
  • Eğer başarılı olmazsa, cihazınızla gelen orijinal USB kablosunu kullandığınızdan emin olun ve 2. adımdaki sürücü yükleme işlemini tekrarlayın.
  • Farklı USB portlarını denemeniz de mümkün.

8) Kernel dosyasını Odin’e tanıtın. Bunu yapmak için, AP butonuna tıklayın ve indirdiğiniz kernel dosyasını seçin.

9) Options kısmında Re-Partition asla seçili olmasın, buna dikkat edin. Ek olarak, PIT kısmını kullanmadığınızdan da emin olun.

10) Cihazınıza TWRP (kernel) yüklenmesi için şimdi Start tuşuna basın. Kurulum bitene kadar bekleyin, cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Odin programında işlem bitince üst kısımda PASS yazısını göreceksiniz.

  • Eğer kurulum başarısız olursa veya program hata verirse, tekrar denemeniz gerekebilir. Durum buysa, cihazınızın bağlantısını kesin ve kapatın, tekrar download modunda başlatın, odin programını kapatıp tekrar açın, cihazı tekrar bağlayarak işlemleri baştan başlatın.
  • Eğer programda FAIL yazısını görürseniz, yine işlemleri baştan yapmanız gerekir.

Hepsi bu kadar! Cihazınıza artık root yapıldı!

Eğer kontrol etmek isterseniz, Root Checker uygulamasını yükleyin ve sonuçtan emin olun. Sorularınız mı var? Bana yazın.