Samsung Galaxy Note 3 Root Yapma


Yazımız en son 28 Ocak 2016 tarihinde güncellenmiş ve 823 defa okunmuş.

Samsung Galaxy Note III N9000 veya N9005 kullanıyoranız ve cihazınızda Bootloader kilidi yoksa Root yapabilirsiniz. Samsung Galaxy Note 3 Root Yapma için gerekli olan işlemler şunlar:

Samsung Galaxy Note 3 Root Yapma – 1.  YÖNTEM 

1- BURADAN Super SU.zip dosyasını indirin ve telefonunuza kopyalayın

2- BURADAN N9005 cwm-recovery6.0.5.tar dosyasını bilgisayarınıza indirin (N9000 kullanıcıları da bu cwm sürümünü kullanabilirler)

3- Bilgisayarda ODİN‘i açın.  Note III’ü “ses kısma+güç tuşu+ menü tuşu” na aynı anda basılı tutarak download mod’a alın, USB kablosunu telefona takın ve ses arttırma tuşuna basın. ID:COM kısmı yeşil olunca  odin üzerinde PDA kısmına N9005 CWM Recovery dosyını eklyin ve START tuşuna basın.

4- Odin ile CWM yüklendikten sonra “Ses artırma+Güç tuşu+menü tuşu” na aynı anda basılı tutarake recovery mod’a geçin install zip kısmından telefona kopyaladığınız Super Su.zip dosyasını yükleyin.

İşlemleri eksiksiz yaptıysanız Galaxy Note III cihazınızın menüsünde Super Su simgesi çıkacak ve root ile kullanılan uygulamaları yükleyebilirsiniz.

NOT: Bootloader kilidi genellikle Amerika’da operatörler için üretilen cihazlarda oluyor ancak Samsung bilgi dahilinde olmadan diğer cihazlara kilit koyabilir.

NOTE 2: CWM sürümü henüz tam stabil olmadığından BACKUP ve RESTORE seçeneklerini kullanmayın cihazı BootLoop’a düşürüyor.

Samsung Galaxy Note 3 Root Yapma – 2. YÖNTEM

Chainfire Galaxy Note 3 için Root kernel’i hazırladı. Chainfire root kernel’i ile Note 3’ü root yapmak için yapmanız gereken aşağıdaki dosyalardan telefon modelinize uygun olanı bilgisayarınıza indirin . Zip içindeki tar dosyasını Odin ile flashlayın.

SM-N900 (8 çekirdekli Exynos işlemcili ): CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip
SM-N9005 (4 çekirdekli  Qualcomm işlemcili ): CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip

Sorularınız mı var? Bana yazın.