Ücretsiz mobil internet paylaşımı (Hotspot) nasıl yapılır?


Yazımız en son 9 Ocak 2019 tarihinde güncellenmiş ve 75 defa okunmuş.

Bildiğiniz üzere, Turkcell artık bu paylaşımlara ek ücret talep ediyor, tabii Hızlı Giriş uygulamasını kullanmazsanız. Siz de  ücretsiz hotspot veya ücretsiz mobil internet paylaşımı olsun istiyorsanız, yazımız tam size göre!

Ücretsiz mobil internet paylaşımı (Hotspot) nasıl yapılır?

Öncelikle elinizde Android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefon olması gerekiyor. Bu cihaz üzerinden Google Play‘e giriş yapın ve arama bölümüne “EasyTether” uygulamasını bulun. Uygulamanın hem ücretli “Pro” sürümü hem de bizim indireceğimiz ücretsiz “Lite” sürümü bulunuyor. Lite sürümünü indirin ve uygulamayı açın.

1- Eğer seçilmemişse Bluetooth seçeneğine tik atın ve aktif hale getirin.

2- Bluetooth Setup Wizard sekmesine girin

3- Burada Windows Setup bölümüne gelin, size iki seçenek sunulacak. İster driver dosyalarını telefonunuza indirin ve PC’ye kopyalayın, isterseniz de BURADAKİ bağlantıyı kullanarak, direkt olarak PC üzerinden indirin.

4- PC üzerinde kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulama üzerindeki işlemlerinizi sonlandırın.

5- Şimdi denetim merkezi üzerinde de görülen EasyTether uygulamasına sağ tıklayın ve “Bluetooth: All Paired Devices” seçeneğine tıklayın. Burada söz konusu Bluetooth’u açık telefonunuz görünecektir. Bağlantı işlemini tamalayın.

6- Artık Bluetooth üzerinden hiçbir ücret ödemeden internete erişebilirsiniz.

Eğer bir uygulama kullanmak istemiyorsanız veya cihazınızda zaten Bluetooth PAN özelliği varsa, buna gerek kalmadan Bluetooth Personal Area Network ile paylaşımı zaten kullanabilirsiniz. Android veya iOS fark etmeksizin.

Kaynak: SDN