Facebook ahalisi Narsist mi?


Yazımız en son 14 Ağustos 2016 tarihinde güncellenmiş ve 152 defa okunmuş.

Facebook ahalisi Narsist mi? Çalışmalarını sosyal medya platformu Facebook üzerinden paylaşanlardansanız, bu haber sizi de ilgilendiriyor. Araştırmalara göre, çalışmasını Facebook üzerinden paylaşanlarda Narsisizm tespit edildi.

Yapılan bir araştırmaya göre çalışmasını Facebook üzerinden paylaşan kişiler narsisizm belirtileri sergiliyorlar.

Facebook’ta, her spora gittiğinde paylaşım yapan, boy boy fotoğraflarını gözünüzün içine sokarcasına arka arkaya koyan bir tanıdığınız var mı? Eğer varsa, cümleyi okumayı bitirmeden o kişinin kim olduğunu düşünmüşsünüzdür bile. Yapılan yeni bir araştırma, aklınıza gelen kişinin ve ona benzer kişilerin, yani kendi çalışmasını Facebook üzerinden paylaşanların nasisizim belirtilerine sahip olduğunu ortaya koydu.

Narsisizm, kişinin kendini çok beğenmesi ve hatta olduğu kişiye, dış görünüşüne ilgi duyması durumudur. Bu kişiler kendilerine hayran oldukları için başkalarının da onları sevmesini, onları takdir etmesini isterler ve buna göre davranırlar.

Toplamda 555 kişinin katılımıyla yapılan bu araştırmayı, başka kaynaklar tarafından da destekleniyor. O yüzden yoga yaparken veya bisiklet sürerken fotoğraf paylaşmadan önce tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.