Kukla ve Kuklacı


Yazımız en son 8 Aralık 2016 tarihinde güncellenmiş ve 2 defa okunmuş.

Yeri geldiğinde Erdoğan’ı eleştiren biriyim. Zaten AK Parti’nin son dönemini hiç olumlu bulmadığımı defalarca söyledim. Fakat sanırım ortada dönenleri bir de farklı yönden izah etmem gerekecek. Kukla ve Kuklacı farkı..

Bir zamanlar bizden olduğuna inandığımız (ki bunu söylerken “bizden” tabirini asla aynı fikirde olduğumuz için söylemiyorum, sadece samimiyetine inandığımız babında söylüyorum) insanlar, daha doğrusu insan sandıklarımız, şimdi en koyu Erdoğan düşmanı ve AK Parti düşmanı olmuşlar.

Arkadaşlar, partili olmak ve partiye oy vermek arasında dağlar kadar fark var. Ben oy verenlerdenim, dolayısıyla eleştirebilir ve hatta yeri gelir sitem de edebilirim, bu gayet normal. Fakat partili olmanın farklı olduğu gibi bir de düşman olmak var, eleştirmen olmak var. İkisi arasında yine dağlar kadar fark var. Ben eleştiririm, fakat düşmanlık yapmam.

Kukla ve Kuklacı

Şimdilerde 15 Temmuz sonrası ortaya çıkan tabloyu Kılıçdaroğlu’nun yandan yemişi tiplemeler yine aynı ağızla eleştirir olmuş.

“Bu aslında darbe girişimi değil, her şey planlıydı vb.”

Siz bizi aptal mı sanıyorsunuz?

Elbette Erdoğan ve diğer samimi dava adamlarının belirli şeylerden haberi vardı, beklemedikleri şey değildi bu. Aksi olsa, dakika farkıyla nasıl kurtaracaklardı canlarını?

Evet, Erdoğan bir darbe planından haberdardı, fakat anlamanız gereken şey şu ki; planlayıcısı değildi. Kukla ve kuklacı ayrımını yapamamak da bu olsa gerek.

Kukla ve Kuklacı

Şimdi çıkmış namussuzun evladının birisi, amma da “Yaman” bir hareket yapmış gibi ağız ishaliyle saldırdıkça saldırıyor.

Merak etme şunun bunun soyu, askerde “tuttuklarının” kat kat fazlasını sana monte ederler, haberin olmaz..

Ne olmasını bekliyordun, her şey boşa gitsin ve tüm liderler ölsün mü? Halktan bir milyon kişiyi feda edelim, sırf senin o namussuz ciğerine biraz daha inandırıcılık katsın diye, öyle mi?

Bir insan kendiyle çelişir de, ancak bu kadar saçma bir tezata düşer. Sen değil miydin buna “senaryo” diyenlere soy biçen, boy biçen? Şimdi ne değişti, zavallı beynin geriye doğru evrime mi geçti?

Ey millet! Zaten yeterince angut var bu saçmalıkları yayan. Bir de siz “eski bizden olanlar” kıvırıp bunlara malzeme olmayın.

İnandığınız şeyi yarıda bırakıyorsanız, ya kendinizi sattınız, ya da hiç inanmadınız demektir.

Bu kadar basit..

Fatih M. BAŞARAN