Buna Değmezsiniz..


Yazımız en son 17 Mayıs 2014 tarihinde güncellenmiş ve 306 defa okunmuş.

Her satıra başlarken aklınıza gelen ‘acaba’ sorusu olduğunu, ve sürekli sorularla boğuştuğunuzdan başlayamadığınızı farkettiğiniz oldu mu? Aslında buna değmiyor.

Sevgili kardeşim, senden başlayalım. Değmiyorsun, bir kaç saat önce kapı çalana dek seni seviyordum. Kapı çaldığındaysa, üslubunu pek yakışır bulmadım hani. Bir kaç dakikalığına ayrıldığım ekrandan geriye dönüp bakıyorum, bir dolu sitem mesajı.

Dostum, can tanesi. Sen de değmiyorsun aslında. Çayıma şeker katarken duyduğum telaşın yegane sebebisin. Biliyorum aslında, anlatmak istediğin çok şey var. Ama inan bana, o çayı içmeye başladığımda duyduğum keyfe değmezsin.

Sevgilim, bazense aşkım dediğim insan, sen bunların hiç birine değmiyorsun. Boşa salladığın parmaklarının değdiği tuşlar, açıkçası bana pek manidar geliyor. Suskunluğunun acı verdiğini sanıyorsan, bence bir daha düşün. Sustuğumda senin de anlamın kalmayacak.

Ben susarsam, ne kendin için, ne de başkaları için önemin olmayacak..

Açıkçası dostlarım, kankalarım ve aşkım, hiç biriniz pek de ehemmiyet taşımıyorsunuz. Zira, gördüklerimin arasında en masum yüzlere sahip olsanız da, bir çirkef bana hemen sizi hatırlatıyor.

Odamda çayımı yudumlamak, sayenizde yarıda bıraktığım kitaplara tekrar başlamak, oksijen soluyup sanal seks yapmadan güzel bir gün geçirmek ve ‘hadi biraz dolaşalım’ cümlesini reddetmemek için ne gerekir derseniz, size bunları söylemekle başlasam, öyle zannediyorum ki doğru yerden başlamış olurum.

Gözlerimin ağardığı gün batımlarında, herhangi biriniz için üzülmüyorum. Çünkü elektromanyetik bir bedenimin olduğu bilincini taşısam bile, nöromanyetik düzenin sadece bana faydası olduğu kanaatindeyim. Kısacası, elektrikler kesildiğinde yakılan gemiler, telefonlar açılmadığında batan evlilikler bana pek mantıklı gelmiyor. Ha bu arada, siz kusuruma bakmayın, sözümün değdiği yerlerin sizi acıtmayacağından o kadar eminim ki, şu an dahi çekebilirim fişi.

Bitkisel hayatın olumlamalarıyla sırnaşık, saçıma yapışan bir sakız kadar elem verici olabilirsiniz. Lakin, unuttuğunuz şey, hâlâ insanların bir ruha sahip olduğu. Bu pek koymaz belki, yine de düşünmeye değer.

Düşündüm de, belki yukarıdaki satırlarımı yok saymak için çok şey yapılabilirmiş aslında;

/nick Bambaska_Biri

~ aLoNe ~