Gerizekalı Sevgilim Benim..


Yazımız en son 6 Mart 2016 tarihinde güncellenmiş ve 332 defa okunmuş.

Bir insanı sahiplenmek ebediyyen sadece kendine ait kılmak ve sadece kendine saklamak değilse, nedir sevgi? Sadece kendine özel olmasını, korkularının bile ortak olmasını istemek değilse nedir? Gerizekalı sevgilim!

Daha açık konuşayım mı? Sen daima bana aitsin derken de söylediğim şey bu! Benim amacım seni yola getirmek değil, sen zaten yoldasın. Ama anlatamadığım şey şu ki senin görüntün dahi olsa paylaşmam, sen bunu anlamadıkça ben çıldırma noktasına geliyorum! Ben senle aynı yatağı paylaşırken, sahilde buna başkaları mı şahit olacak, bu mu yani? Nedir seni bana özel kılan? Sana başkaları mı iltifatlar sunsun, diğer insanlar da seni güzel bulacaksa, nedir bizim aramızdaki söyler misin?

Neden sana benimsin dedim o halde, başka insanlarla paylaşacaksam, o kadar geniş olacaksam neden senle beraberim, bunu yapabileceğim milyarlarca insan yaşıyorken? İkimiz de yüreklerimizi sevmişsek, bedenlerin giysi olduğunun farkındaysak, ve ben o yüreğinin ebediyyen benle kalmasını, bir an bile olsa yanımdan ayrılmamasını istiyorsam, ne olabilir benim derdim sence ha?

Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz bir ticaret ve beğendiğiniz meskenler size Allah’tan, peygamberinden ve O’nun yolunda ilerlemekten daha sevgili ise, artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleyin! Allah, fasık topluluğu doğru yola erdirmez.” (TEVBE/24) Bu anlamana yardımcı oldu mu? Gerizekalı sevgilim!

Belki istediğin gibi olmayabilir, bunu normal karşılarım. Fakat keşke bilseydin neler istediğimi ve neleri düşündüğümü. Sana sevgimi bu cümle özetlemiyorsa başka hiç bir cümle izah edemez..

Kusura bakma sevgilim, yanlış yöntemi seçtim. Sana sonsuza kadar sadık kalmayı istediğimi söyledim, bunu da en kutsalımla birleştirerek söyledim, senin bendeki yerini böyle anlamanı bekledim. Gerizekalı sevgilim!

Özür dilerim, bakma sen bana..

Fatih M. BAŞARAN