İnsanlığa Fransız Kalmak


Yazımız en son 15 Kasım 2015 tarihinde güncellenmiş ve 211 defa okunmuş.

 

Muhtemelen daha evvel uyarıldı Fransa hükümeti ve istihbaratı. Irak’tan gelen bilgiler de bu yönde, fakat katliamın boyutu gene de değişmedi. Fransız diye “elle gelen düğün bayram” geçindiniz, İnsanlığa Fransız kalmak da tam olarak bu.

Saçma sapan yorumlar görüyorum. Sosyal medya gene “amacına lâyık” kullanılmış, hiç bir ayrıntı dikkatlerden kaçmamış. İki grup var; biri Erdoğan’a yüklenenler, diğeri ise “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyetindekiler. Ama birileri var ki, onların zihin vahametleri hepsinden daha öte.

Fransa’ya Fransız’ız!

Allah (c.c) masum olanları (kâfir olsa bile) öldürmeyin derken, bizimkiler tutup “efendim seneler evvel onlar şunu yaptı, şimdi bu da kısasa kısas değil mi” diye naralar atmaya başladı. Peki, PKK yüzünden birileri gelip Türkiye’yi işgal etse, “biz masumuz, onlar bizden değil” diyebilecek misiniz? Aynı şey değil mi? Zaten başımızda IŞİD denen bir bela var, ki daha evvel kurulan sözde İslam mücahitlerinden(!) geriye kalmıyorlar. Ne olsaydı yani, size yaranmak için illa müslümanları mı öldürseydiler?

Milliyetçilik, ulusalcılık ve ırkçılık gibi tabirlerin yanına bir de dincilik eklendi. Efendiler! Tabii ki müslümanlar kardeştir, önemlidir, İslam haktır. Fakat kimseye zararı olmayan ve her şeyden habersiz kadınları, çocukları ve diğer masum sivilleri öldürdüklerinde, “nasılsa müslüman değillerdi” şeklinde bir avuntuyla kendinizi kandırıyorsanız, sizden daha sapığı da yoktur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun sinyallerini önceden vermiş, “ateşe attığınız odunlar sizi bulacak” demişti. Bunu “ne haliniz varsa görün, biz yandık siz de yanın” şeklinde algılayan zihin fukaraları olduğu gibi, “masumlar ölecek, gelin bunu durdurun” şeklinde okuyan aklı selim insanlar da neyse ki var, şükür ki var. Neymiş efendim, “Suriye ve Mısır’da ölenler var, onların faili Fransa!” imiş. Tamam, peki katil olan orada ölenler miydi, yoksa Fransız hükümeti mi? Savaşta ahlak yoktur diyenlerden misin bre cahil!

Bu katliamı şiddetle lânetliyor ve kınıyorum. Yapanların, sebep olanların ve destekleyenlerin de canı cehenneme. Şimdi bana isteyen Fransız desin, isteyen gâvur desin, umurumda bile değil! Ben masumların ölmesini istemiyorum, kâfir bile olsa kimseye zararı dokunmamış ve halen daha müslüman olma ihtimali olan insanları öldürenleri de, zulmedeni de, azmettireni de, destekleyenleri de lânetliyorum.

Hudeybiye’yi Hatırlayın..

Hudeybiye anlaşması, ki 3 maddesi müslümanların aleyhine. Hz. Ömer, Hz. Muhammed’e karşı çıktı, anlaşma aleyhimizeydi ve katillerle anlaşma yapılamazdı. Hz. Muhammed, Hz. Ömer’i ikna etti, ve bu bir zaferdi. Fetih suresi bu olaydan sonra indi. Savaşmayı değil, tebliği ön planda tutmalıydı ve öyle de oldu.

Her masumu ve her zulmedeni bilin, fakat üzüntünüz masuma olmadıkça kimin tarafında olduğunuzun hiç bir önemi yok..

Fatih M. BAŞARAN