Namussuz Sosyal Medya Alaycıları


Yazımız en son 4 Eylül 2015 tarihinde güncellenmiş ve 41 defa okunmuş.

Yazının tamamını başlık olarak kullansam gene yetmezdi bana, o kadar şey söyleyesim var. En sonunda çareyi namussuz sosyal medya alaycıları demekte buldum, fazlasını söylememek için kendimi zor tuttum.

Ben Kuran kursu hocasıyım, ben ilahiyat okuyorum, ben yardımseverim, ben şunu yaptım v.b diyerek aslında çoğu namussuzun aşiftelik yaptığına bizzat şahidim. Bu cemaat ablası kılıklı şırfıntılar, Sosyal Medyada Allah için uyaranlarla bile dalga geçerler. Allah’ın laneti onların üzerine olsun, sizin ilminize de lanet olsun, yaşamınıza da lanet olsun. Şeytanın da ilmi vardı fakat irfan yoktu, hatırlatmak gerek. Almışlar iki tane kaltağı yanlarına, çanak lafları o söylüyor, öbürü gaz veriyor. Yahu sizin hepinizin Allah belasını versin be. Sizde insan haysiyetinden bir zerre kalmamış. Kendinize saygınız yoksa karşınızdakinden de beklemeyin. Namussuzun şeytanın çocukları..

Oradaki yazıyı yazan namussuz da demiyor ona ki “tamam ama bu hanıma da laf demeyin, görevini yaptı” hani o kadarcık. Hani müslümandınız? Hani dindardınız? Sizin ilminize, bilginize, namusunuza tüküreyim ben!

Şırfıntı kızlarımız, yağcı erkeklerimizle el ele vermiş, sosyal medyayı cehenneme çevirmişler. Bununla kalsa iyi, zaten reel hayatlarında kırdıkları cevizleri öyle bir dile getirir olmuşlar ki, sanırsın çok sevişmek çok popüler olmakla aynı şey. Ulan sizin yaptığınız işi genelevlerde her gün milyonlarcası yapıyor, bir tanesinin ismini duyan, bilen var mı? Bu namussuz alçaklar bir de kendilerini yüceltmek için mezheplerini kullanırlar. Siz daha dininizi bilmezsiniz, mezhep sizin neyinize?

Ey insanlar! Muhakkak ki Allah’ın vaadi haktır. Öyleyse dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. Aldatıcılar da sizi Allah ile (affına güvendirerek) aldatmasınlar. (Fatır / 5)

Bu ayetten de mi anlamazsınız? Biz müslümanız nasılsa affolunuruz diyerek bir yere varabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Sizden öncekilerin yaşadıkları zorlukları yaşamadan cennete gireceğinizi mi sanıyorsunuz? Peygamber ve onunla beraber olan mü’minler nice sıkıntılar yaşadılar, nice belalara çattılar, nice sarsıntılar yaşadılar , ta ki “Allah’ın yardımı nerede kaldı?” diyene kadar. (bunu diyenler) bilsin ki Allah’ın yardımı çok yakındır. (Bakara / 214)

Eğer Allah kayıtsız şartsız hepinizi affedecek olsa, sırf müslüman olduğunuz, Allah’ı inkâr etmediğiniz için bunu yapacak olsa, ne diye bu ayetleri indirsin? Neyiniz kurtarır sizi, namazınız mı?

Dini yalan sayanı gördün mü? Öksüzü kakıştıran, yoksulu doyurmaya yanaşmayan kimse işte odur. Vay o namaz kılanların haline ki: Onlar kıldıkları namazdan gâfildirler. Onlar gösteriş yaparlar. Onlar basit şeyleri (ödünç) dahi vermezler. (Maun Suresi)

Ve insanlardan (kibirlenerek) yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Muhakkak ki Allah, çalımla yürüyenlerin ve çok övünenlerin hiçbirini sevmez. (Lokman / 18)

Dünya hayatı, inkar edenler için bezendi. (Onlar), iman edenlerle eğleniyorlar. Halbuki takva sahibi olan o müminler, kıyamet günü onların üstündedir. Allah dilediğine hesapsız rızık verir. (Bakara / 212)

Hadi şimdi düşünün biraz, sizi ne kurtarır? Uyarıcılarla dalga geçmek mi, alay etmek mi? Siz siz olun, sizi yanlıştan döndürmeye çalışana minnet duyun. Olur ki o sizi apaçık bir gazaptan kurtarmıştır..

Fatih M. BAŞARAN