Tanrı Amerika’yı Korusun(!)


Yazımız en son 17 Eylül 2016 tarihinde güncellenmiş ve 5 defa okunmuş.

Tanrı Amerika’yı Korusun(!)

Dün şort giydiği için dışlandığı ve darp edildiği iddia edilen hatuna “hakettin” gibi bir paylaşım yaptım. Çoğunuz gavur ilan etmekle birlikte, bazılarınız “oha bu nasıl zihniyet” gibi serzenişlerde bulundular. Fakat işin aslını dinleme lütfunda bulunmadı hiç kimse. Anlatayım..

Basit provokatif eylemlerin ülkemdeki medya tarafından geniş yer bulduğu ve gündemin çabucak değiştirildiği aşikar. Bununla kalmayıp, ülkedeki ortak değerler üzerinde oynandığı da gayet açık.

Madde madde ilerleyelim..

1) Şort giyen bir kadın otobüse biner. Sanırsın otobüste dikkat çeken sadece o vardır.
2) Bir süre yol aldıktan sonra, otobüs ahalisi tepki gösterir.
3) Ne hikmetse kimse pozitif davranmaz ve tüm ülke öküzmüş gibi bu tepkiye katılarak kadına küfretmeye başlar.
4) Kadını tekmelerler, dışarıya atarlar.
5) Yine ilginçtir ki o esnada kameralar kayıttadır.
6) Anında tüm sosyal medya ve görsel medyada geniş yer bulan bir haber, ertesi gün TAMAMEN kaybolur ve ilgi çekmez. Çoğu gazete bu haberi yayından kaldırır.

Şimdi soruyorum. Yine madde madde gidelim..

1) Ülkede çıplaklık zaten üst düzeyken, hele ki İstanbul gibi bir şehirde bunun olması ne kadar mümkün?
2) Şehrin en güzel kadını Ayşegül Terzi miydi?
3) Kadını döven ve/veya darp eden kişi tekbir getirdi mi? Sakalı ve cübbesi var mıydı?

Sorulacak sorulardan biri de, belki en önemlisi de şu;

“Ülkem insanı neden cahil?”

Aslında bu sorunun cevabı açık. Herkesi sömürmeyi becerebilen insanlar, sabırla ilerliyor. Ama kendine bile hakim olamayan bizim sözde müslümanlar, her şeye balıklama atlayıp bunların ekmeğine yağ sürüyor.

Ha unutmadan..

Ne kadar çirkef ve çıplak olursanız, sonuçları da o kadar berbat olur. Kimsenin kimseye karışma lüksü yoktur düşüncesiyle hareket edeceksek, kimsenin kimseyi bedeniyle tahrik etme lüksü de yoktur. İslam neyi emrediyorsa ona göre davranın, ne kendiniz delirin, ne de bize kafayı yedirtin. Kusura bakma hanım abla, ben sana bakmıyorum, sen kendini pazarlıyorsun..

“Bir ülkeyi yıkmak istiyorsanız, orada çıplaklığı yayın..”

Yaptığım paylaşıma gelince..

Yahu delirdiniz mi siz? Neden destekleyeyim böyle bir aptallığı, gerçek olsa buna kim çanak tutar? Yaptığım basit bir algıydı, biraz ironiyle karışık. Buna bile tepkiyi adeta yağmur gibi yağdıranlardan fayda bekler misiniz?

Son olarak..

Biz Amerika’yı suç ve tecavüz oranı en yüksek ülke olarak bilirdik. Tepki veren arkadaşlarımızdan biri öyle bir anlattı ki, hani neredeyse gelip beni de öpün diyesim geldi.

Tanrı Amerika’yı korusun(!)..